Konkurs

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza dzieci oraz młodzież do zabawy pt. „Dowiedz się więcej o zwierzętach, które spotykasz na co dzień, widzisz, a nie znasz”.

Poprzez zabawę z nami możesz dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o zwierzętach żyjących w naszych domach czy ogrodach, oraz możesz otrzymać atrakcyjną nagrodę, jeśli zbierzesz wszystkie zadania dołączane do każdego z dziesięciu artykułów oraz dodatkowe zadania ze strony internetowej www.edukacja.dzpk.pl – zakładka edukacja – konkurs Nowa Gazeta Jaworska. Wszystkie rozwiązania należy przesłać do Myśliborza na adres Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Myślibórz 11, 59-411 Paszowice lub wykonać zdjęcia i wysłać na e-mail: mgrajek@dzpk.pl.

Dzisiaj ostatni artykuł z cyklu o owadach. Sprawdźcie, czy macie wszystkie zadania. Jeśli nie, przez tydzień będą dostępne. Pamiętajcie, by po wykonaniu zadań spisać rozwiązania lub zrobić zdjęcia, i wysłać razem z zadaniami z gazety na jeden z adresów podanych powyżej. Powodzenia!

Zadanie nr 1

Zadanie nr 2

Zadanie nr 3

Zadanie nr 5

Zadanie nr 4

Zadanie nr 6

Zadanie nr 7

Zadanie nr 8

Zadanie nr 9

Poznaj fakty z życia zwierząt ?

Zadanie nr 10

Zgadnij, które z podanych zwierząt to gad, a które płaz.