Nasi podopieczni

Karmienie puszczyków

Karmienie małej wiewiórki.

Radość z życia!

Młodą wiewiórkę (2 tygodniową) znaleziono w Jaworze w parku miejskim. Przez kilka tygodni była karmiona mlekiem dedykowanym dla ssaków (Royal Canin Convalescence Support, Baby Dog Milk Royal Canin). Po przejściu na pokarm stały została wypuszczona na wolność.

Podlotki

Młodzi azylanci naszego Ośrodka: od lewej: 2 kopciuszki, 2 zięby, 4 kopciuszki, cierniówka.

Karmienie małego jeża

Karmienie małego jeża (50g) preparatem mlekozastępczym. Przypominamy, że nie należy karmić mlekiem krowim, ponieważ powoduje to biegunkę, która prowadzi do śmierci.

Karmienie wiewiórki

Karmienie małej wiewiórki preparatem mlekozastępczym.

Karmienie nietoperza

Nietoperz Borowiec wielki został znaleziony w połowie stycznia. Zwierzę leżało na śniegu na jednej posesji w Legnicy. Wcześniejsze wybudzenia mogą spowodować wyczerpanie się zapasów tłuszczu i zwierzęciu może grozić śmierć. Takim osobnikom należy bezwzględnie pomóc dlatego w naszym ośrodku będzie przebywał do wiosny.

Karmienie dzięcioła czarnego

Karmienie kopciuszków w gniazdku.

Karmienie około 8-dniowych piskląt kopciuszka mieszanką do ręcznego odchowu piskląt.

Młode kopciuszki

Film prezentuje naturalne odgłosy piskląt domagających się pokarmu.

3-dniowe pisklę kosa.

Do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt zostało dostarczone jednodniowe pisklę kosa, które zostało znalezione na etapie jaja. Chłopiec, który znalazł jajko, stworzył imitację gniazda – inkubatora, w którym przy pomocy wkładów z gorącą wodą uzyskał odpowiednią temperaturę doprowadzając do szczęśliwego wyklucia. Film przedstawia karmienie kosa świerszczami, a także mieszanką nabiałową oraz larwami mącznika.

Karmienie wiewiórek

Wiewiórki przed wypuszczeniem na wolność były karmione: mieszanką orzechów i nasion, larwami owadów oraz owocami.